Mustafa Ali Yanık

OP. DR. MUSTAFA ALİ YANIK ÖZGEÇMİŞ

İlk, orta ve liste eğitimini İzmir’ de tamamlayan Op. Dr. Mustafa Ali Yanık, 1993 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne sınavda 14. olarak iyi bir derece ile girmiştir. Tıp eğitimine devam ederken, 1997 yazında Çek Cumhuriyeti’nde burslu olarak staj görmüştür. 2003 yılında girdiği ‘’Tıpta Uzmanlık Sınavı’’nda, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesini’ni kazanarak, ihtisasını Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi bölümünde tamamlamıştır.

Mustafa Ali Yanık, 2009 senesinde, Washington Üniversitesi St. Luis Misuri’de, yüz estetiği konusunda 2 ay süren fellow’luğunu tamamlamıştır.

İlk bilimsel makalesini asistanlığının ilk yıllarında kaleme almıştır. ‘’Fasiyal Plastik Cerrahi’’ ile ilgili yerli ve yabancı dergilerde makale ve bildirimleri yayınlanmış ve eğitim hayatı boyunca da ‘’Fasiyal Plastik Cerrahi’’ ile ilgili birçok bilimsel faaliyete katılmıştır. Yurtiçi/yurtdışı dergilerde yer alan ve kongrelerde sunulan 30 kadar yayını bulunmaktadır.

Mustafa Ali Yanık ‘’Estetik Burun Cerrahisi’’ ve ‘’Yüz Germe’’ konularındaki bilimsel gelişmeleri özellikle yakından takip etmekte ve çalışmalarını da bu konularda yoğunlaştırmaktadır.

Türk Tabipler Birliği ve Fasiyal Plastik Cerrahi Derneği üyesidir.

Mustafa Ali Yanık Sosyal Medya 

Mustafa Ali Yanık Youtube

Mustafa Ali Yanık Instagram

Mustafa Ali Yanık Burun Estetiği Destek