Mustafa Ali Yanık

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK
Ücretsiz danışmanlık için formu doldurabilirsiniz.
Bizi Nereden Buldunuz?

BURUN ESTETİĞİ

Burun estetiği (Rinoplasti) ameliyatı, burnun yeniden şekillendirilmesi, burna kalıcı şekil verilmesidir diyebiliriz. Genellikle estetik kaygılar nedeni ile yapılsa da, travma sonrası ya da doğumla birlikte oluşmuş problemleri düzeltmek için de yapılmaktadır. Nefes alma-vermedeki fonksiyonel sorunlar sonucunda ortaya çıkan problemleri de bu operasyonla çözmek mümkündür. En çok talep edilen ve yapılan estetik ameliyatların başındadır.

LAZERLE BURUN ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?

Hastaların düzeltilmesini istediği burun deformiteleri sıklıkla; burun kemeri, çöken burun kıkırdakları, burun ucu deformitesi, burun ucunun düşük olması, burun kanatlarının çok geniş olması ve burun kemiği açısının dar olmasıdır. Bu deformiteleri düzeltme metodları; açık/kapalı rinoplasti teknikleri ile birlikte son yıllarda lazer teknolojisinin gelişmesiyle birlikte ‘’Lazerle Burun Estetiği Tekniği’’ dir.

BURUN UCU ESTETİĞİ

Burun ucu estetiği ameliyatı sadece burun ucundaki kıkırdaklara yapılan düzeltme işlemidir. Bu işlem ile burun kanatları daraltılabilir, sarkık, uzun, kalın, dar, geniş veya yüksek burun uçları yeniden şekillendirilebilir, burnun dudak ile yaptığı açı bu sayede değiştirilebilir.
Lokal anestezi altında yapılabilen, nefes alma problemine neden olmayan, yaklaşık bir saat süren bir ameliyattır.
Burun ucu estetiği tabi ki tek başına mümkündür fakat burnun geri kalan kısmının elde edilecek sonuca uyum sağlayabilmesi için ameliyat öncesinde genel olarak iyi bir planlama yapmak gerekir.

LAZERLE BURUN ESTETİĞİ'NİN AVANTAJLARI

  • Daha kısa bir iyileşme dönemini olması

  • Büyük-ciddi bir cerrahi operasyona ihtiyaç olmadan burnun yeniden şekillendirilebilmesi

  • Lokal anestezi ile gerçekleştirilmesi

  • Hastane yatış süresinin kısa olması

  • Komplikasyon oranının düşük olması

  • Kalın cilt dokusu olan hastalarda çabuk iyileşme süreci

BURNUMUN ŞEKLİ NASIL OLACAK?

Burun estetiği operasyonu öncesinde doktorumuzla birlikte yapılan muayene ile Hastanın yüzüne en uygun burun, hem hastanın estetik kaygıları giderilecek şekilde hem de sağlık durumu ön planda tututularak, doğallık kaybedilmeden altın yüz orana göre doktorumuzun yönlendirilmesi ile yapılır.

BURUN ESTETİĞİ FİYATLARI

Burun estetiği fiyatları yapılacak olan operasyonun türüne ve hastanın estetik kaygılarına göre farklılık göstermektedir. Op. Dr. Mustafa Ali Yanık olarak hastalarımda kullandığım Altın Yüz Oranı'nı belirlemek için çeşitli muayeneler yaptıktan sonra operasyona dair bilgiler verebilmekteyim.

Ücretsiz yüz muayenesi için lütfen üst taraftaki formu doldurunuz.

 

Burun Estetiği