Mustafa Ali Yanık

BLOG Kategorileri
BİZ SİZİ ARAYALIM
Numaranızı yazın; size en kısa sürede
geri dönüş yapalım.
Neden Burun Estetiğine İhtiyaç Duyarız?
Yüzümüzün tam ortasında bulunan ve ilk olarak göze çarpan burnumuz, doğuştan farklı şekillere sahip olabiliyor...

Yüzümüzün tam ortasında bulunan ve ilk olarak göze çarpan burnumuz, doğuştan farklı şekillere sahip olabiliyor. Bazı kişilerin burun yapıları estetik açıdan doğuştan göze güzel gökür biçimce olabiliyor, bazı kişilerin ise olamıyabiliyor. Estetik açıdan beğenilmeyen burunlar kimilerini rahatsız etmezken, kimilerinde ise ciddi psikolojik sorunlara yol açacak kadar problemler yaratabiliyor. Tam da bu kişiler için, burun estetiği ameliyatları ile genel yüz hatlarına uygun yapıda, doğal ve zarif bir burun yapılabilmektedir. Tabi ki biz beğenmiyor olsak bile, kalıtsal olarak taşımak zorunda olduğumuz bu organımızın şeklinden en erken 18 yaşında kurtulmak mümkün olabiliyor (hem kemik yapısı hem de ruhsal olarak belirli olgunluğa ulaşmak için). 

Doğru yapılan bir burun estetiği ile doğal bir burun yapısına da kavuşulduğunda, söylenmediği müddetçe kimse estetik bir buruna sahip olduğunun farkına varmayabilir. 

Burun yapısında sorun olan kişiler nefes alma sıkıntısı da yaşıyor. Nefes darlığı çeken, özellikle uyurken oldukça zorlanan kişiler burun şeklindeki sorunlarının yanı sıra nefes alma sorunlarını da giderebilirler. Burun ameliyatına karar verildiğinde ilk olarak yapılan işlem burun içinde nefes darlığını engelleyen sorunların olup olmadığının kontrol edilmesi oluyor. Muayene sonucunda burun içi ve dışı inceleniyor, ameliyatta nasıl bir yol izleneceği bu incelemenin ardından belirleniyor. Septorinoplasti ameliyatı ile nefes darlığı sorunları ve kemik yapısındaki bozukluklar ortadan kalkar. Özelikle burnun orta kemiğinde oluşan bozukluk ve eğrilikler nefes alma problemlerine yol açıyor, dolayısıyla ilk müdahale edilen kısım da bu bölge oluyor. Özellikle birçok kişi burnunun genel olarak büyük olmasından yadırganıyor.  Septorinoplasti ile burun boyutları da değiştirilebiliyor. Burun kemeri törpülenebiliyor, burun ucu düşüklükleri ortadan kaldırılabiliyor, burnun boyutları değiştirilebiliyor. Kişiye karşıdan bakıldığında burun deliklerinin tam olarak görülmemesi gerekiyor ve bazı insanlar tam olarak bu konuda sıkıntı yaşayabiliyor. Bu operasyon ile burun delikleri de küçültilebiliyor. Burun ameliyatında kemikleri kesmek için zarif aletler kullanılıyor ve yeni sistemler sayesinde burun dışında yapılan işlemlerde hiçbir leke söz konusu olmuyor. Bu da hastalrımız için büyük avantaj oluşturmakta.

Yaşam performansını düşüren, nefes darlığı gibi sorunlar yaşatan burun yapısını düzelttirmek ve bunun yanı sıra güzel bir buruna sahip olmak için tabi ki doğru kararlar vermek ve bunun için de çok  iyi bir araştırma yapmak gerekiyor. 

Herkese sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

Op. Dr. Mustafa Ali Yanık